Din adgangskode er nulstillet. Tjek din indbakke.
Denne tjeneste er i øjeblikket utilgængelig. Vi er forpligtet til at arbejde videre med alle agenter. Kontakt os på contact@connectionticketing.com for mere information.
Vi bruger cookies til at levere vores tjenester. Ved at bruge ARTEudland.dk accepterer du, at vi bruger cookies.
Oplysninger om Corona og ændring af ejerskab
Det ønskede antal billetter er ikke tilgængeligt. Prøv venligst med en anden dato eller et andet tidspunkt.
ARTE Udland kundeservice:
Bestil online eller ring
Telefon: 70 10 20 14 Hverdage 10:00 - 15:00, frokost lukket 12:00 - 13:00 E-mail: info@arteudland.dk
Hvis den bedste vej til dit hjerte er gennem maven, er den bedste måde at opleve Paris' hjerte gennem maden. Denne lækre tur tager jer med på et smagseventyr i bydelen Canal Saint-Martain. Turen åbner dine sanser med inspirerende steder og smagsprøver på vejen – fra Læs mere
Ingen hits!
Venligst indtast det ønskede antal personer
Dine billetter er nu tilføjet i indkøbskurven
Du skal vælge dato, inden du kan købe
{{notEnoughTicketsLeftText}}
Vælg venligst retning.
Bestillingen kan ikke gennemføres. Antal valgte værelser passer ikke til antal personer. Vælg et andet værelse, eller kontakt kundeservice for at få hjælp med bestillingen – telefon 70 10 20 14.
Välj ditt paket
Adresse:
Hos os kan du købe dit Paris Visite-kort – en god, billig og bekvem måde at komme rundt i Paris og omegn på. Kortet gælder i metroen samt til RER-togene, Roissybus, Orlybus og Orlyval.
Zone 1-3 inkluderer rejser i det centrale Paris, fx Paris Saint-Germains arena Parc des Princes. Zone 1-5 inkluderer rejser fra fx lufthavnene Charles-de-Gaulle og Orly samt Versailles og Disneyland Paris.
Metroen kører fra kl. 05:30 til ca. 01:15 på hverdage og til kl. 02:15 i weekender og på helligdage. Når metroen ikke kører, afgår der natbusser (Noctilien).
RER-togene afgår dagligt fra kl. 05:30 til ca. 01:20.
Roissybus forbinder Paris (Opéra) og Charles-de-Gaulle (Roissy) lufthavn og afgår fra 05:15 til ca. 03:30. Der afgår busser hvert 15.-20 minut, og rejsen tager ca. 60-70 minutter.
Orlybus forbinder Paris (Denfert-Rochereau) og Orly lufthavn og afgår fra 05:35 til midnat. Der afgår busser hvert 8.-15 minut, og rejsen tager ca. 30-40 minutter.
Orlyval forbinder Anthony RER B-stationen og Orly lufthavn og afgår fra kl. 18:00 til 23:35. Togene afgår hvert 4.-7 minut, og rejsen tager ca. 8 minutter.
Ovenstående tider er generelle. Vi tager forbehold for eventuelle tidsændringer.
Hvis den bedste vej til dit hjerte er gennem maven, er den bedste måde at opleve Paris' hjerte gennem maden. Denne lækre tur tager jer med på et smagseventyr i bydelen Canal Saint-Martain. Turen åbner dine sanser med inspirerende steder og smagsprøver på vejen – fra frugt og grønt, charcuteri, vin og ost til brød og bagværk.
Turen starter med prøvesmagning af friske lokale råvarer, vine og franske specialiteter på et parisisk marked. Her kan du lære, hvordan du udvælger de bedste varer, og møde de passionerede sælgere, der regerer på denne trendy markedsplads.
Et par blokke væk ligger en moderne chokolade- og frugtgelebutik, hvor du kan prøvesmage den bedste chokolade og de bedste karameller, som Paris har at byde på.
Næste stop på turne går til bydelens mest trendy bageri – her kan I smage på nogle af de lækre brød og udsøgt bagværk.
Sidst, men ikke mindst står en oste- og charcuterismagning på dagsordenen. Til dette serveres der regionale vine, udvalgt af passionerede professionelle, der genopliver de regionale smagskombinationer i Frankrig.
Turen afgår på forskellige dage og tidspunkter afhængigt af sæsonen: April til oktober afgår turen tirsdage og torsdag kl. 16 samt lørdage kl. 11. November til marts afgår turen tirsdage og lørdage kl. 11. Turen starter uden for Marché des Enfants Rouges – Paris ældste overdækkede marked. Nærmeste metrostation er Temple på linje 3. Fremmøde senest 15 minutter, inden turen starter. Turen varer 3 timer.
Børn t.o.m. 8 år kommer gratis med. Denne tur er for maks. 7 personer. Guiden taler engelsk.
Voucher til jeres billetter til turen sendes på e-mail, når bestillingen er bekræftet og betalt. Voucheren skal udskrives og afleveres til guiden, når turen starter i Paris. Glem ikke at købe billetter til metroen i Paris (Paris Visite). Du bestiller dem enkelt her ovenfor, og vi sender dem hjem til dig inden din afrejse. Med billetterne sender vi også et praktisk kort, som er rigtig rart at have ved hånden, når I skal planlægge jeres ophold i Paris.